O nás

Co o nás říkají zaměstnanci?

Martina Bednářová

Ve společnosti QUANTUM a.s. pracuji již téměř 18 let, v oddělení projekce na pozici rozpočtářky. Připravuji cenové nabídky a položkové rozpočty jednotlivých projektů, jak nových, tak i u rekonstrukcí. Jde o projekty obsahující všechna technická zařízení budov u plynových a vodovodních instalací, tedy projekty z oboru, který jsem vystudovala. Práce mne baví především proto, že každý nový projekt je jiný, originální. Za celou dobu, co tuto práci vykonávám se mnohé významně změnilo. Pracovní prostředí, pomůcky, výbava i technika, se kterou pracuji. Současný v projekci používaný software je mnohem náročnější.  Výrobky a materiály obsažené v projektech se mění průběžně, méně často, ale o to významněji se mění platné předpisy a normy které musím respektovat. Stejně tak se stále vyvíjí nové technologie a postupy, proto se stále něco nové učím. Ve společnosti QUANTUM jsem spokojená, mám zde optimální pracovní zázemí, je zde skvělý kolektiv.

V nedaleké kanceláři má svoje pracoviště i manžel Libor, příliš často se však ve firmě nevidíme, hodně časů tráví mimo společnost na stavbách. Když se to podaří, tak společně alespoň poobědváme.

Martina Bednářová

Libor Bednář

Do realizačního týmu jsem nastoupil před více než 15 roky na pozici stavbyvedoucího. Řídím venkovní stavby i vnitřní instalace. Jde o zakázky různé velikosti, od drobných instalací a domovních přípojek až po rozsáhlé instalace v bytových komplexech a náročné liniové stavby. Jako stavbyvedoucí jsem zodpovědný za výsledek. Důležitá je technická a projekční dokumentace i smluvní dokumentace uzavíraná s protistranou. Na zhotovení položkového rozpočtu zakázky se podílí i moje manželka Martina pracující v projekčním oddělení QUANTUM. Ve fázi přípravy položkového rozpočtu se mne často dotazuje na časovou náročnost některých úkonů a ověřuje si hodnoty, které jsou součástí cenové nabídky. Ve fázi přípravy a realizace stavby naopak já zjišťuji, jak se některé materiálové položky do rozpočtu dostaly a kde je lze zajistit. Nad rámec výkonu stavbyvedoucího provádím dohled nad všemi zhotovovanými plynovými přípojkami, působím jako revizní technik plynových zařízení a jako vizualista provedených svarů. Z pozice revizního technika vystavuji revize provedeného díla, jako vizualista provádím kontroly a zápisy o všech svarech provedených na plynovodech. Obě funkce vyžadují odborné znalosti získané na školeních a ověřené zkouškami. V plynárenství se učíme stále, s dobou nároky rostou a povinností přibývá. Svoji práci mám rád a neměnil bych ji.

Libor Bednář

Miloš Jura

Pracuji jako stavbyvedoucí v oddělení realizace zakázek. Řídím stavební práce realizované v exteriéru a také instalační práce prováděné v interiérech budov. Mojí specialitou jsou instalace solárních fototermických panelů, zhotovení kotelen a zdrojů tepla. Dohlížím nad novými stavbami i nad jejich rekonstrukcemi a opravami. Koordinuji přípravu projektů, plánuji naše kapacity, připravuji smluvní a technické podklady. Zajišťuji stavební a instalační materiál včetně instalovaného zařízení, koordinuji činnost na souběžně probíhajících stavbách, organizuji optimální postup prací a kontroluji jejich provedení. Účastním se prováděných zkoušek a předání hotového díla investorovi. Nejčastěji mne proto najdete na stavbě v terénu, v kotelně, v administrativní nebo výrobní budově, novostavbě bytového nebo rodinného domu. Je to práce, která dopadne tak dobře, jak dobře se připraví.

V naší společnosti mám všechny podmínky, abych mohl být spokojený. Svědčí o tom i to, že se ve společnosti   i na našich stavbách potkávám ve stejném dresu se svými syny MilošemMartinem, pro které moje osobní zkušenost byla i nejlepším doporučením. Rád jim předávám vše podstatné, co jsem se ve společnosti za 18 let sám mohl naučit.

Miloš Jura

Martin Jura

Ještě, než jsem nastoupil do zaměstnání ve společnosti QUANTUM, pomáhal jsem brigádnicky tátovi na stavbách u plynovodních a vodovodních instalací. Byla to cenná zkušenost, kterou dodnes využívám. Protože jablko nepadlo daleko od stromu, hned po maturitě jsem nastoupil do oddělení realizace zakázek jako instalatér. Po zapracování jsem si postupně doplnil nezbytná školení, složil zkoušky a získal oprávnění pro práci s plynem. Šel jsem ještě dál a stal jsem se také autorizovaným servisním technikem pro plynové spotřebiče QUANTUM. Kondenzační kotle, zásobníkové plynové ohřívače vody a také ohřívače vzduchu s naší značkou v jednotlivých projektech instaluji, uvádím do provozu a následně i provádím servis. Je to odpovědná činnost s vyhrazenými plynovými zařízeními, která mi dává smysl a kterou dělám rád. Mám radost z každého nového hotového projektu a každého dalšího výrobku QUANTUM, který uvedu do provozu, stejně tak z každého nefunkčního, který opravím, nebo u něj provedu pravidelný servis. Když budeme o výrobky, které používáme řádně pečovat, budou nám k naší spokojenosti dlouhodobě sloužit. 

Martin Jura

Kateřina Jurová

Před pěti lety jsem nastoupila do společnosti na pozici recepční.  Moje práce je velice pestrá a každý den přináší nové úkoly, které je potřeba zvládnout. Na pracoviště přicházím mezi prvními, odcházím mezi posledními. Jako recepční komunikuji na všechny strany, jak do firmy, tak i ven do externího prostředí. Dbám na to, aby komunikace se zákazníky byla vždy vstřícná a efektivní. Těší mne, když je zákazník spokojen. Kromě plánování návštěv hostů a zajištění servisu pro ně, se starám, aby se u nás cítili příjemně. I příprava dobré kávy vyžaduje znalosti. K mým každodenním činnostem patří interní evidence a distribuce došlé i odchozí pošty, evidence a koloběh faktur, správa kancelářských potřeb, reklamních předmětů a spousta dalších drobností, které je potřeba zařídit pro plynulý chod firmy. Pracuji v příjemném prostředí a v přátelském kolektivu, a to je za mne v dnešní době zásadní.

Kateřina Jurová

Miloš Jura ml.

Po šesti letech práce jako obchodní zástupce jsem potřeboval změnu. V té době jsem dostal pracovní nabídku od společnosti QUANTUM a neváhal jsem. Prostředí firmy jsem znal, již dříve jsem společně s bratrem Martinem brigádnicky vypomáhal tátovi Milošovi na stavbách společnosti. Na tuto zkušenost jsem navázal a letos nastoupil do oddělení prodeje plynových spotřebičů, kde se připravuji na pozici servisního technika. Ve firmě i mimo ni absolvuji četná technická školení a postupně poznávám všechny naše výrobky. S tátou a bratrem se často pracovně potkáváme, ve fázi zaučování je to ta nejlepší škola. Všichni tři jsme spolupracovali na jedné větší zakázce při provádění instalací v seniorském domovu Cézava v Újezdu u Brna.

Souběžně s činností servisního technika si prohlubuji znalosti v oboru měření a regulace. Je to běh na dlouhou trať, cílem je pozice hlavního servisního technika plynových spotřebičů. Pracovní agenda zahrnuje nejen vlastní výkon servisního technika jako specialisty na výrobky QUANTUM, ale i školení externích servisních techniků, evidence objednávek a distribuce náhradních dílů, evidence výrobků uvedených do provozu a vyřizování jejich reklamací.     

Miloš Jura ml.

David Matiovský

Ve společnosti QUANTUM působím třináct let, při své práci se neustále vzdělávám. Denně objevuji nové výzvy, témata i problémy, pro které musím najít vhodná řešení. Komunikuji se zaměstnanci společnosti, dodavateli i státními orgány. Nejvíce dotazů a podnětů získávám od spolupracovníků v situacích, kdy jim něco nefunguje, nebo něčemu nerozumí. Nejčastěji to je při práci s výpočetní technikou. Jako „poslední instance“ musím vždy najít řešení problému, vysvětlit ho a ostatní naučit používat v praxi. Tímto způsobem neustále získávám nové zkušenosti, obohacuji své oborové dovednosti a posouvám se vpřed. Ve společnosti jsem pracoval na více pracovních pozicích. V oblasti distribuce zemního plynu, nákupu a prodeje elektrické energie, při obchodování s plynem na denním trhu i v oblasti využívání prostředků informačních technologií. Vždy jsem řešil to, co ostatní nevěděli. Tato pestrá zkušenost mi pomáhá na současné pracovní pozici interního auditora a datové podpory. Jako osoba se základy v technice, informačních technologiích a ekonomice, nacházím skutečnou radost při práci s daty v oblasti energetiky. 

Oceňuji příležitost pracovat v rodinné firmě, kterou založil můj otec Roman, a ve které spolupracuji se svým bratrem Filipem. V budoucnosti se chci dále soustředit na rozvoj a profesionalizaci interního auditu ve společnosti.

David Matiovský

Filip Matiovský

Moje původní odborná specializace a předchozí pracovní zkušenosti jsou těsně spojeny s oblastí informačních technologií. Před dvěma lety jsem nastoupil do firmy, kterou založil můj otec, pan Roman Matiovský. Dříve jsme si oba mysleli, že se pracovně nepotkáme, moje specializace s plynárenstvím nesouvisela. Změna nastala s rozvojem společnosti jako celku i plynárny jako její částí. V oddělení nákupu a analýzy komodit jsem nastoupil na pozici vedoucího. V plynárně mám na starosti nákup komodity na budoucí období i každodenní obchodování na denním trhu. Pro optimální výsledek denního obchodování aktualizuji a plánuji spotřebu zákaznického portfolia. Denně sleduji pohyb cen komodit na burzách, stejně tak jako globální ekonomické a geopolitické trendy. Od letošního roku využíváme podzemní zásobník zemního plynu, který slouží ke zvýšení bezpečnosti dodávky našim zákazníkům. Napříč společností dohlížím na software, který ve společnosti využíváme a školím spolupracovníky. Analyzuji funkčnost a správnost jednotlivých systémů, dodavatelům dávám podněty na jejich další vývoj.

Společně s bratrem Davidem sdílíme jednu kancelář, všechny důležité skutečnosti vzájemně oboustranně komunikujeme. S celou rodinou mám každodenní pracovní kontakt, ponorková nemoc však nehrozí, stále se něco děje. Za dva roky jsem se mnohé naučil, zůstal jsem ajťákem a v souvislostech poznal nový obor plynárenství.    

Filip Matiovský

Benefity

5 týdnů dovolené

Každý zaměstnanec má nárok na 5 týdnů dovolené.

Oborové vzdělávání

Účast na vzdělávacích kurzech a školeních.

Zaměstnanecký tarif na energie

Zaměstnanecký tarif na plyn pro Vás a Vaši rodinu

Příspěvek na stravování

Denní stravovací paušál ve výši 82,60 Kč.

Kontaktujte nás

Máte dotaz nebo chcete pomoci s výběrem?
Volejte nebo nám napište – do 24 hodin se vám ozveme.

Nastavení ukládaní cookies

Používáme cookies k personalizaci obsahu a reklam, k umožnění funkcionalit sociálních sítí a k analýze provozu webových stránek. Informace o provozu a užívání webových stránek Vámi jsou sdíleny s našimi sociálními sítěmi, reklamními a analytickými partnery, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které o Vás sesbírali při užívání jejich služeb.

Povolit vše
Nastavení cookies
Povolit pouze nezbytné

Nastavení cookies